wtorek, 22 stycznia 2008

Harrachov 2008

Swoją relację z tegorocznych ferii rozpoczynam od końca. Zdjęcia ze Szklarskiej Poręby chcę wrzucić do osobnego albumu, a to trochę zajmie. Na razie zamieszczam zdjęcia z Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, jaki odbył się w Harrachovie (19-20 stycznia 2008). Mogliśmy niejako uczestniczyć zarówno w treningach (od czwartku), jak i kwalifikacjach (piątek) i samym konkursie (sobota). Po prostu jeździliśmy na trasach, które są usytuowane wokół mamuciej skoczni w Harrachovie. Z tego też powodu mieliśmy okazję wjeżdżać na wyciągu ze skoczkami; wyciąg narciarski dla zwykłych narciarzy (tzw. kanapy) leci tuż obok wyciągu dla skoczków (pojedyncze krzesełka). A zatem czasami byliśmy do nich dosłownie na wyciągnięcie ręki. Udało nam się zagadać do Adama Małysza oraz innych. Zresztą przed zawodami, podczas treningów było bardzo mało ludzi i w zasadzie dostęp do skoczków był nieograniczony. Jak ktoś chciał pogadać czy zrobić zdjęcie to nie było problemu. Ochrona w ogóle nie reagowała. Niektórzy byli bardzo "dostępni" i chętnie pozowali do zdjęć, jak na przykład Adam Małysz, inni unikali kibiców. Zdjęcia poniższe są wyłącznie z zawodów. Jak widać też można było dostać się do zawodników, mimo iż do Harrachova tego dnia, czyli 19 stycznia, przybyło 18 tys. polskich kibiców.

Tej osoby nie muszę przedstawiać. Mimo kiepskiej formy Adam Małysz był uśmięchnięty i bardzo serdeczny dla kibiców. Kibice też gorąco go przyjęli i po prostu wyli jak skakał Adam.
Martin Schmitt
Tom Hilde z Norwegii. Obecnie czwarty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Robert Mateja
Obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Thomas Morgenstern
Thomas "Morgi" Morgenstern był bardzo sympatyczny dla kibiców.
Simon Ammann, czyli "Harry Potter". Muszę jednak stwierdzić, że "Simi" nie przepada za swoim przezwiskiem i robił kwaśną minę, gdy kibice wołali na niego "Harry Potter".
Janne Ahonen, czyli "człowiek maska". Rzeczywiście nie obdarzył kibiców uśmiechem, ale pomachał, co chyba przy jego możliwościach znaczy bardzo dużo.;-)
Andreas Kuettel ze Szwajcarii, obecnie szósty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na tym zdjęciu świetnie widać oba wyciągi i jak blisko skoczków są tzw. normalni ludzie.
Świetny skok Janne Ahonena

2 komentarze:

Jerry pisze...

Tak wogole to Finowie z moich obserwacji sa chyba najbardziej usmiechnietym i wesolym narodem jaki spotkalem. Tu jest duzo Finow (kiedys Szwecja siegala na tereny dzisiejszej Finlandii).

recoleta pisze...

Widać są wyjątki. Janne Ahonen jest jednym z najbardziej ponurych ludzi, jakich kiedykolwiek widziałam. Chociaż ostatnio zaczynam sie zastanawiać, czy on przypadkiem nie kreuje się na takiego i celowo przypina sobie taką kamienną minę. Chociaż może to tylko moja teoria spisku.;-)