wtorek, 15 września 2009

Prudnik (cz. 3) / Un paseo

Dziś zamieszczam kolejną partię zdjęć. Tym razem to zdjęcia Prudnika, wykonane podczas rodzinnego spaceru po tym urokliwym miasteczku.

Prudnik este es un pueblo que esta ubicado en el sur de Polonia (region de la ciudad Opole, en montes Opawskie). Ante segunda guerra mundial Prudnik estuvó parte del Alemania y se llamaba Neustadt. Hasta hoy tiene un carácter alemán.

Ul. Kościuszki

Kamienica koło parku

Była łaźnia miejska

Park

Spacer po parku. Babcia opowiada, jak po szkole ciężko wracało jej się do domu, bo droga wiodła przez park. Często zostawała w nim z koleżankami i bawiła się, a w domu wszyscy się denerwowali.

Szkoła którą kończyły 3 pokolenia w rodzinie.

Front szkoły

Rynek

Kamienica koło rynku

Rynek

ul. Zamkowa

Kiedyś miejsce pracy mojej babci i cioci (był tu także dom kultury i wypożyczalnia strojów)

Baszta

Ul. Piastowska (kiedyś był tu szpital)

Rynek z innej perspektywy

Tu kiedyś była jakaś szkoła (nie wiem, co jest teraz)

Plac Wolności

Nowy ganek na Grunwaldzkiej :-)

4 komentarze:

Krystyna pisze...

Na ul Piastowskiej dalej jest szpital - hospicjum bonifr zamiast łażni mini spa, ale basen dalej ten sam na którym uczyłam się pływać. Dom Kultury był koło parku, a ciotka i babcia pracowały w Centrum Kultury :).

recoleta pisze...

Nie ma jak fachowy komentarz.:-) A co to jest ten ładny budynek na rogu, jak się idzie do dworca?

Jerry pisze...

Tam bylo (nie wiem czy jeszcze jest) Liceum Medyczne. Pamietam jak gralem przez rok w zespole Sony w ktorym grali tez koledzy Romka i pare dziewczyn wlasnie z tego Liceum. Potem zaczalem grac w zespole z mojego ogolniaka "Cosinusy" (slynnego na cale miasto i nie tylko.

Wojtek pisze...

No to i ja dodam swoje 3 grosze. Dom Kultury nadal jest koło parku, niemal vis-a-vis liceum. Wiem, bo oglądaliśmy go z Natalką szukając wzrokiem szkoły muzycznej, której nie znaleźliśmy. Co do "medyka", to wydaje mi sie że był opuszczony, ale nie jestem pewien, za to na pewno pusty stoi ten drugi, biały dom z kolumienkami na ganku, za medykiem w kierunku Frotexu. Pusty jest tez Biały Domek, ale tu będzie za chwilę remont i ma powstac Centrum Kultury.