poniedziałek, 23 listopada 2009

Pieskowa Skała / El castillo de Pieskowa Skała

Przepiękna weekendowa pogoda sprawiła, że nie chcieliśmy gnuśnieć w czterech ścianach i wybraliśmy się (we dwójkę) na wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Pierwszym etapem naszego wypadu na zakończenie jesieni była Pieskowa Skała i Maczuga Herkulesa. Było bardzo ciepło, słonecznie, mało ludzi i wspaniałe warunki do fotografowania (rozproszone światło). Dziś pierwsza porcja zdjęć.

En la Meseta Krakowsko-Częstochowska estan ubicados las ruinas de los castillos defensivos, situados en las cumbres de las colinas rocosas, nombrados "la Ruta de las Aguileras". Algunos castillos se preservaron casi intactos como Pieskowa Skała - bonito castillo del estilo renacentista. En los interiores del castillo se puede ver el museo con los objetos del arte de varias épocas. No muy lejos del castillo está localizada la Maza de Hérculo - la roca calcária.


El castillo de Pieskowa Skała


La Maza de Hérculo

2 komentarze:

Nomad pisze...

No witam w mojej okolicy. A w zamku na samej górze jest kawiarenka. W lecie można siedzieć na dachu i podziwiać z góry piękny ogród i okolice.

recoleta pisze...

Byłam tam kiedyś. Teraz była zamknięta i można było tylko skorzystać z restauracji, która z resztą przejawiała mocno "peerelowski" klimat.;-)