czwartek, 11 lutego 2010

VIII Festiwal Slajdów Podróżniczych / VIII Festival de las Diapositivas de Viajes

Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze „GARUDA" oraz Studenckie Koło Podróżnicze „Denali" zapraszają na VIII Festiwal Slajdów Podróżniczych w Katowicach, który będzie odbywał się od  18 do 21 marca 2010 roku w auli Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (ul. Uniwersytecka 4). Tegoroczna edycja będzie poświęcona pamięci Kingi Choszcz (1973-2006) - podróżniczki, która w 2004 roku była gościem II Festiwalu Slajdów Podróżniczych, podczas którego opowiadała oo swojej podróży dookoła świata. Kinga Choszcz jest współautorką książki podróżniczej Prowadził nas los oraz autorką książki Moja Afryka. W 2006 r. zmarła w Akrze (Ghana) na malarię mózgową. 

Podróżnicy, którzy mogą pochwalić się jakimś dorobkiem fotograficznym mogą wziąć udział w trzech konkursach towarzyszących Festiwalowi:

Konkurs pokazów otwartych
21 marca 2010 r. (niedziela). Organizatorzy zapraszają do zaprezentowania 15-minutowych pokazów slajdów z swoich podróży. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.festiwal.morawiec.travel.pl w zakładce konkursy. O możliwości wzięcia udziału w pokazach decyduje kolejność zgłoszeń.

Konkurs plakatowy
Jak co roku osoby, które pragną zaprezentować swoje zdjęcia mogą zgłosić się do udziału w konkursie plakatowym. Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz adresy e-mail, na które można przesyłać zgłoszenia dostępne są na stronie www.festiwal.morawiec.travel.pl w zakładce konkursy.

Konkurs „Moja podróż 2009"
Organizatorzy zapraszają do udziału w II. Konkursie Fotograficznym „Moja podróż 2009" organizowanym przez Szkołę Fotografowania dla Podróżników. Nagroda główna: 1000 PLN, najlepsze zdjęcia opublikowane będą w magazynie podróżników „Globtroter". Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się w czasie naszego marcowego Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Katowicach. Zdjęcia nadsyłać można mailem do 22 lutego 2010 r. Galeria zdjęć konkursowych z 2008 roku jest na stronie www.litynski.com (zakładka „galerie-podróże"), a szczegółowy regulamin obecnego konkursu znajduje się na stronie www.szkola-fotografowania.pl.


Na wszystkie pokazy WSTĘP WOLNY. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. Ja tam będę.

Brak komentarzy: