poniedziałek, 20 czerwca 2011

IQ 150

Kubę od dłuższego czasu fascynują ludzie z wysokim ilorazem inteligencji. Sam więc poddał się testowi i dziś przyszedł wynik z Mensy, który oczywiście Kuba dumie zaprezentował: 150 IQ. Takim wynikiem może poszczycić się jedynie 2 % populacji ludzkości.9 komentarzy:

Jerry pisze...

Jak to powiedzial Seneka:"Czlowiek wybitny nie moze byc skromny bo inaczej szkodzi samem sobie".

Nomad pisze...

Och, to bardzo wysoka inteligencja. Bodajże ponad 140 zaliczane jest do bardzo wysokiej - Gratulacje.

marko pisze...

Brawo, jest powoda do zadowolenia swoja droga nauka i upór nie poszły w przysłowiowy las!

recoleta pisze...

Ani nauka, ani upór nie mają nic wspólnego z IQ. Wysokie IQ może mieć nawet osoba całkowicie niewykształcona, są nawet takie badania prowadzone wśród osób niepiśmiennych czy specjalne testy dla małych dzieci.

Kuba pisze...

Ale nauka również rozwija IQ, przede wszystkim nauki ścisłe - matematyka, algorytmika itp. : )

Nomad pisze...

Tak, w zasadzie to chyba trudno zdefiniować inteligencje. Czym jest? To zdolność kojarzenia faktów i wyciągania wniosków? Nie ulega wątpliwości, że pochodzi z mózgu. Nauka, bagaż wiedzy i doświadczeń zapewne wpływa na nią. Ale też i odwrotnie. Ludzie obdarzeni wysoką inteligencją łatwiej przyswajają wiedzę. To pewien moralny dylemat, czy nieuków i tępych ganić za lenistwo, a zdolnych i inteligentnych nagradzać. Czy może traktować te dwa bieguny jak kolor oczu czy włosów. Po prostu cecha osobowa.

america latina pisze...

a jest na Walnym?

recoleta pisze...

Szczerze mówiąc, to nie wiem, chyba nie. Muszę jeszcze coś dodać, przy okazji... Może rzeczywiście jest coś takiego jak inteligencja, talent, czy jak to się inaczej zwie... ale ja i tak znacznie bardziej cenię ludzi pracowitych, którzy nawet mimo braku wysokiego IQ dochodzą do wielu sukcesów ciężką pracą.

america latina pisze...

a szkoda, bo bylo duzo wodki ;)