poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Słonecznikowy las / El bosque de los girasoles

Na ostatnim grzybobraniu trafiliśmy na wielkie pole słoneczników rozciągające się przy lesie. Te wielkie, soczystożółte łby słonecznikowe robiły wrażenie na tle lazurowego nieba. Jak na pocztówkach. Przypomniała mi się Umbria, gdzie swego czasu byliśmy na wakacjach. Tam też dominowały wzgórza porośnięte słonecznikami, całe hektary, po horyzont.
 

11 komentarzy:

Wojtek pisze...

Cześć, tu w Katalonii to też dominujący element krajobrazu. Wszędzie słoneczniki!

Jerry pisze...

Jadac przez Francje widzielisy wspaniale pola slonecznikowe, ale na autostradzie nie dalo rady zatrzymac sie. Zdjecia slonecznikow ladnie wychodza jak sie je robi pod slonce, wtedy swiatlo przechodzi przez zolte ich listki oswietlajac je.

Nomad pisze...

Czy te słoneczniki nie były czasami przy Rowerowym Szlaku Orlich Gniazd? W niedzielę jechałem dokładnie przy takim samym polu.

recoleta pisze...

Ten słonecznikowy las rósł w okolicach Kroczyc.

Nomad pisze...

Jeszcze sprawdzę w domu, ale na 99% jestem pewien, że byliśmy w tym samym miejscu. U mnie niebawem będą podobne zdjęcia.

recoleta pisze...

Szczerze mówiąc, zdziwiłabym się, bo to taki zaułek z dala od wszelkich dróg, rowerowych także. Szutrowa droga też nigdzie nie prowadzi, to taki ślepy odcinek do lasu. Stąd nie ma tam ludzi. W okolicy kilka domów, ale raczej w dalszej okolicy, widać jakieś zabudowania na czubku wzgórza, dlatego cały dzień można łazić po lesie i nie zobaczyć żadnego człowieka.

Nomad pisze...

Robiłem tam zdjęcia. Na zdjęciu jest zapisany tag GPS - zobaczymy. Ten szlak wiedzie z dala od cywilizacji, przez lasy i skałki.

recoleta pisze...

Skałek tam nie ma... Ale prześlij link.

Nomad pisze...

To jednak inne pole słoneczników, ale blisko. Moje było tu: https://picasaweb.google.com/104896263042754159806/OrleGniazdaRowerowo#5641505525609550386

marko pisze...

Prawie jak sloneczniki Van Gogha, zdjecia jak zawsze ciekawe!

recoleta pisze...

Też ładne miejsce, ale jednak gdzie indziej.