niedziela, 11 września 2011

Jarnołtówek / La villa Jarnoltowek en los Montes Opawskie

W Jarnołtówku mieszkaliśmy w bardzo fajnym ośrodku wypoczynkowych "MAX". Bardzo go polecam, zrobił na mnie dobre wrażenie. To fajne miejsce na krótki wypad w ten region Opolszczyzny. Jest tu basen, małe SPA, miejsca na grillowanie, dwa stawy ze złotymi rybkami, alejki spacerowe, dużo miejsca do wypoczynku. Okna wychodzą na Kopę Biskupią (889 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Opawskich, który wielokrotnie zaliczyłam swego czasu. Do tego blisko do wielu atrakcyjnych miejsc w Czechach. Ciekawostką tego hotelu jest jego właściciel, pan Adam, który ponoć widział UFO. Na stronie ośrodka jest link do artykułów i filmów na ten temat. Zachęcam do poczytania. Rozmawialiśmy z nim i jego relacja była bardzo emocjonalna, robiła wrażenie. Trudno powiedzieć, co widział, na pewno coś, ale do istnienia UFO jestem bardzo sceptycznie nastawiona i uważam, że wszystko można naukowo wytłumaczyć, a jeżeli czegoś nie umiemy wytłumaczyć, to znaczy, że nasza wiedza jest jeszcze zbyt mała. 


La villa Jarnoltowek se localiza en en los Montes Opawskie (en el sur de la Polonia, cerca de la frontera con la República Checa), esta situado a los pies de Biskupia Kopa (889 mts). Estuve en un hotel hermoso en Jarnoltowek. Abajo algunas fotos desde el hotel.
  

 Właściciel ośrodka pan Adam - człowiek, który widział UFO

Panorama Jarnołtówka / La villa Jarnoltowek


W Jarnołtówku też jest most zakochanych
 Góry Opawskie / Los Montes Opawskie

 Kopa Biskupia (889 m n.p.m.)

4 komentarze:

Czmiel pisze...

Wszędzie te zakochane mosty! Ale temu jeszcze daleko do Wrocławskiego ;-)

Pozdrawiam ciepło!
Czmiel

Mażena pisze...

Ciekawe miejsce. Może przydać się nawet wypad. Dzięki

Jerry pisze...

Przez ten most przejezdzalem swojego czasu wiele razy komarkiem i Syrenka. Wogole fajne ma Prudnik okolice.

Tojav pisze...

Jarnołtówek i Góry Opawskie. Bliskie mi miejsca. Ileż to razy je odwiedzałem. Teraz mieszkam dalej, więc fajnie zobaczyć je na Twoim blogu.