sobota, 21 listopada 2015

Senoia Historic District (Woodbury, The Walking Dead)

Nazwa tego postu to nazwa pliku zdjęć, które do mnie dotały, więc postanowiłam skopiować ją. Trochę się podszkoliłam w kwestii tematu The Walking Dead i teraz już mogę coś więcej napsiać o tym miejscu. Senoia to maleńkie miasteczko w stanie Georgia. Jest częścią obszaru metropolitalnego Atlanty. Populacja miasteczka wynosi nieco ponad 3300 mieszkańców. 

W miasteczku kręcone były części sezonu 3, sezon 4 i 5 serialu The Walking Dead. Ponoć również zdjęcia do sezonu 6 rozpoczęły się w Senoii. W filmie miasteczko otrzymało nazwę Woodbury i było schronieniem ludzi, którzy ocaleli z apokalipsy zombie. Akcja serialu skupia się na grupie ludzi, którzy starają się przeżyć w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Głównym celem bohaterów serialu jest szukanie schronienia i ucieczka z dala od hord zombie, które atakują każdą żywą istotę, a już samo ich ugryzienie powoduje przemianę w zombiaka. Oczywiście grupa boryka się z różnymi problemami, dochodzi do konfliktów, serial przedstawia zachowania ludzkie w skrajnych przypadkach, gdy struktury społeczeństwa już nie istnieją.

Rozumiem, że miasteczko, jakich tysiące w Stanach Zjednoczonych, ani specjalnie atrakcyjne dla turystów, ani specjanie piękne, po prostu przeciętne, stało się mekką wielbicieli serialu. Dzięki rozgłosowi rozkwitł przemysł turystyczny, pojawiły się sklepiki z pamiątkami i charakterstycznymi gadżetami. Jeśli źle rozumuję, możecie mnie wyprowadzić z błędu. Ponieważ nie znam scen z serialu, to kombinuję, że miejsca przed którymi fotografowały się dzieci, to jakieś charaktersytyczne i ważne punkty na mapie filmowego Woodbury...
4 komentarze:

Jerry pisze...

Ja ogladalem wiekszosc odcinkow "The Walking Dead", ale bardziej podoba mi sie nowa seria "Fear the walking dead".
A miastezko takie w stylu szwedzkich osad.

recoleta pisze...

Kojarzysz te miejsca ze zdjęć?

Jerry pisze...

Nie bardzo. Na filmie to wszystko inaczej wyglada. Masa efektow specjalnych i inne kadrowania.

John Galt pisze...

http://walkingdead.wikia.com/wiki/Woodbury,_Georgia_(TV_Series)?file=Vlcsnap-2012-10-29-09h16m37s30.png